По повод отбелязването на 9 май – Деня на Европа и кандидатурата на град Бургас за Европейска столица на културата през 2032 година, Община Бургас, Областен информационен център – Бургас и Център за подкрепа на личностното развитие организираха конкурса за рисунка „Европа през моя поглед“ – 2026.
На 7 май в тържествената атмосфера на Морско казино, зала „Георги Баев“, се проведе официалната церемония по награждаването на отличените участници.
Конкурсът даде възможност на учениците да представят чрез изкуството своите идеи, мечти и послания за Европа – като пространство на култура, приятелство, творчество и единство.
Конкурсът събра талантливи ученици от различни училища в страната, които представиха своето виждане по темата „Европа на белия лист“. След внимателна оценка компетентното жури отличи най-добрите творби във възрастова група V–VII клас.
Председател: Станимира Господинова – експерт в Областен информационен център- Бургас
Членове:
1.Цветанка Зротева – учител по изобразително изкуство
2.Дотка Калъчева – учител по изобразително изкуство
С особена гордост споделяме, че ученици от нашето училище бяха сред отличените във възрастова група V–VII клас:
Росица Русева – VII клас – Второ място
Цветелина Иванова – VII клас – Трето място
Мария Димитрова – VI клас – Поощрителна награда
Николета Иванова – VI клас – Поощрителна награда
Ивелин Георгиев – VII клас – Поощрителна награда
Своите отличия учениците заслужиха с талантливи и въздействащи творби, впечатлили журито с оригиналност, емоция и художествено майсторство.
Подготовката на участниците бе осъществена от госпожа Златина Овчарова, която с професионализъм, вдъхновение и всеотдайност насърчава младите художници да развиват своите умения и творчески потенциал.
Церемонията по награждаването премина в изключително вълнуваща и празнична атмосфера, изпълнена с аплодисменти, усмивки и заслужена радост за всички отличени участници.
Поздравяваме нашите ученици за достойното представяне и им пожелаваме още много успехи, вдъхновение и нови творчески постижения!




